Home  >  Odkazy
WEBY

Václav Bambula - fotograf volně žijících zvířat, proslulý svou houževnatostí při fotografování wild-life, zejména bahňáků, charakteristický nízkým úhlem záběru a vpravdě canonovskou barevností svých vesměs dobrých fotek.
Petr Šimon - fotograf volné přírody, ale také sokolnicky vedených ptáků, profilující se Nikonem, portfoliem ledňáčků a vůbec výbornými letovkami všeho druhu.


Onřej Prosický - fotograf přírody, zvířat volně žijících i v lidské péči. Etablovaný zejména svými kolibříky z Kostariky, krajinářskou fotografií z Českého Švýcarska a technickou kvalitou canonovsky opravdu barevných fotografií.
Petr Bambousek - fotograf českých orchidejí (dříve www.orchidej.cz) a volně žijících ptáků (specialista na avifaunu Belize), které postupně a úspěšně fotografoval snad všemi hlavními značkami fotoaparátů.

Petr Pazour - fotograf především krajiny, českých polárních září s občasným odbočením k fotografii tropické přírody Kostariky.


Michal Jirouš - fotograf přírody, který neváhá jet za fotografováním přírody do světa. Technicky výborné fotky většinou z exotických zemí fotí vždy hi-end technikou, kterou Canon vyrábí.
Jan Veber - fotograf přírody a ornitolog. Známý jako "pan Vlha", neznámý svým fotografováním golfu.
Lumír Koutník - jeho fotografie přírody, krajiny, lidí i fotografie z exotických cest vypadají, jakoby ani nefotil canonem.

Robert Doležal - ornitolog, birdwatcher a příležitostný fotograf volně žijících ptáků.

Vincent Munier - fotograf přírody s velmi inspirativním, poetickým viděním především severské přírody v jejích přirozeně nikonovských barvách.
Steve Bloom - fotograf "živoucího světa", známý svými velkoplošnými fotografiemi vystavovanými pod širým nebem, fotografickým bestselerem Untamed (Nezkrocení) a neotřelými fotografickými nápady.
Magnus Elander - fotograf a autor deseti knih o severské přírodě, doktor organické chemie a známý švédský fotograf-nikonista.
DigiDeep - on-line directory for digital underwater-imaging equipment. Pro podvodní (UW) fotografy a jejich nádobíčko.

Underwater Photography - a free web based magazine. Free WEB magazín pro podvodní (UW) fotografy. Po registraci možno stahovat celá čísla pravidelného web-časopisu.
Wetpixel - digital imaging for divers.